Prémiové lekce webdesignu a UI/UX designu

Odhaluji nadčasové designové přístupy, tipy a rady, které nikdy nevyjdou z trendu a díky kterým se stanete úžasným designérem.

Mentoring pro UI designéry

Co jsou prémiové lekce?

Prémiové lekce jsou sice kratší, ale hodně konkrétní naučné materiály z grafického designu, webdesignu a UI/UX designu. Každá lekce se věnuje jedné myšlence nebo problému, které odhalují skrytá tajemství pro tvorbu úspěšného vizuálního návrhu webů a aplikací.

Co získáte čtením prémiových lekcí?

Lekce se vám mohou hodit v případě, že se chcete posunout dál a zařadit se mezi designéry, kteří navrhují o několik příček lepší weby a aplikace než ostatní.

Nabyté vědomosti z každé lekce můžete uvést ihned do praxe. Nenabízím kompletní kurz. Každá lekce je část skládačky. Čím více dílků budete mít, tím úspěšnějším designérem se stanete.

Fígle pro lepší design

Znáte ten pocit, když vidíte web nebo aplikaci a nemůžete přijít na to, proč je tak dokonalý? Možná se snažíte rozlousknout, proč ostatním designérům jde návrh tak od ruky.

Průměrný design se liší od toho perfektního mnoha detaily. Detaily v podobě tajných fíglů. Tyto malé fígly se už nějaký ten rok snažím rozklíčovat, převést do praxe a teď se s vámi o ně podělit.

Sdílím s vámi moje osobní know-how. Věci, které bych si přál znát na začátku, když jsem začínal s designem. Znalosti, které jsem vyzobal z hromady anglických knih, spojil je s praxí designéra a kodéra a okořenil je vlastními úhly pohledu. Přestože nejsem příliš kreativní člověk, naučil jsem se navrhovat weby a aplikace tak, aby vypadaly dobře, byly neprůstřelné a klienti neměli výhrady na kvalitu.

Na Designui se snažím psát klasické lekce o různých nadčasových tématech, které souvisí s UI designem. V rukávu mám však esa, která jsem nikdy nepustil ven! A o ty se chci s vámi podělit.

Všechny rady, tipy, principypostupy, které sdílím, jsou nadčasové a nikdy nevyjdou z trendu. Nebudu vám říkat, jaké barvy při návrhu používat. Ukážu vám myšlenky, které sám v praxi používám a které se mi osvědčily.

Budu velmi rád, když vás některé myšlenky z lekcí obohatí a budou vám při návrhu pomáhat tak jako mně.

Pro koho jsou materiály určeny?

Všechny lekce píšu především pro designéry, kteří se pohybují v grafickém editoru a navrhují vzhled webů nebo aplikací. Lekce mohou být přínosné nejen pro začínající designéry, ale i pokročilé. Snažím se psát jednoduše a polopaticky tak, aby mi co nejvíce lidí porozumělo.

Přestože píšu lekce především pro designéry, jsou lekce přínosné i pro kodéry, majitelé firem, tvůrce webů a appek nebo třeba i markeťáky.

Lukáš Augusta
Lukáš Augusta
Web designér a UI/UX designér

Jsem web designér, UI/UX designér, copywriter a tvůrce na volné noze působící v Česku. Navrhuji weby, e‑shopy, webové a mobilní aplikace.

Co na lekce říkají designéři?

3 - Linie nebo obdélník? Vnímejte tvary textů a přichystejte oslňující design
star
star
star
star
star

„Projel jsem lekci celou naráz a jsem příjemně překvapený. Myslím, že po přečtení této lekce se každý na texty bude dívat zcela jinak. Každý v lekci najde to své a vezme si z toho něco, co může rovnou převést do praxe. Těším se na celý kurz, protože určitě budu mezi prvními zájemci. Lukášovi se zpracování opravdu povedlo, hezky vysvětlené i pro naprosté laiky. Děkuji“

2 - Linie nebo obdélník? Vnímejte tvary textů a přichystejte oslňující design
star
star
star
star
star

„Lukáš toho dělá pro komunitu designérů opravdu mnoho. Předává dál své hluboké znalosti formou, která je pochopitelná a vždy pečlivě připravená. Díky!“

1 - Linie nebo obdélník? Vnímejte tvary textů a přichystejte oslňující design
star
star
star
star
star

„Hlavní myšlenka lekce byla pro mě přínosem, nikdy předtím mě nenapadlo na text pohlížel jako na linii či obdélník. Určitě teď, když budu navrhovat web, budu na práci s textem pohlížet jinak. Předtím jsem to dělal spíše intuitivně a podle citu a nenapadlo mě, že v tom jde najít větší systém/logiku. Děkuji za lekci a doporučuji ji nastudovat všem začátečníkům či ostříleným designérům.“

Mentoring pro UI designéry

Naučte se zlepšit prodejní stránky vašeho webu

Novinka
Vytvořte si web bez nutnosti kódovat

Vytvořte si web
bez nutnosti kódovat