KT
Kentico

UX Designer pro Kentico Kontent

Již neaktivní. Pozice je pravděpodobně obsazena. Přihlaste se k newsletteru a nové nabídky vám přijdou přímo do schránky.
Kentico - UX Designer pro Kentico Kontent

Hledáme posilu k UXákům, kteří nebojují s developery o vliv na produkt, nýbrž spolu s developery naplňují potřeby zákazníků.

Jak funguje náš UX tým

Budete součástí velkého týmu hodně zkušených designérů, kteří jsou zvyklí spolupracovat, učit se jeden od druhého a dělat věci opravdu dobře. Máme nastavené a otestované procesy, které mají smysl. Jejich pevné základy stojí na datech a metodikách, ne na náhodných emocích. Součástí týmu jsou i dvě UX výzkumnice, aktivně spolupracujeme, pravidelně se potkáváme a řešíme společné problémy.

Kentico Kontent je jedno z nejpropracovanějších cloudových řešení pro správu obsahu na trhu, máme tedy informace o tom, co uživatelé v produktu dělají a jaké prvky (ne)používají. Releasujeme pravidelně každých 14 dní, a tak můžeme průběžně sledovat zákaznické chování.

V celé divizi Kentico Kontent organizujeme práci v malých, samořiditelných týmech. Jejich součástí je vedle developerů/developerek a produkťáka i designér/ka. Jejich hlavním cílem není dodat co nejvíce user stories, prioritou je pomoci našim zákazníkům

UX tým není zodpovědný za UX… Cože?!

Pouze developeři jsou ve skutečnosti schopni měnit produkt a mají tak největší vliv na spokojenost zákazníků. A hlavním rysem našeho vývojového procesu je právě zaměření na klienta a jeho potřeby. Nestačí co nejrychleji implementovat funkcionalitu a jít dál. Naše vývojové týmy musí zajistit, že uživatelé novou funkcionalitu najdou, pochopí ji a budou ji rádi používat. Tady hrají designéři první housle. Proč? Protože právě oni jsou schopni odpovědět na otázky:

  • Jak máme funkcionalitu postavit, aby ji používalo více lidí? 
  • Co máme zlepšit, aby uživatelé všechno snadněji pochopili?
  • Co v produktu změnit, aby byl pro zákazníky užitečnější?

Vývojový tým má jasné byznysově orientované cíle definované jako OKRs. Typické metriky jsou například adopce, použitelnost a spokojenost. Designéři/designérky jim je pomáhají plnit. Pomáhají poznat uživatele a jeho kontext, a poté navrhnout co nejmenší řešení, aby se ověřilo, že jdeme správným směrem. To následně společně s developery iterují tak dlouho, dokud stanovené cíle nenaplní.  

Co tedy budete dělat?

Celý tým – vývojáři spolu s produkťákem a designérem – se společně snaží pomoci zákazníkovi. Jejich každodenní práce není založena na tom, že UXák něco navrhne, developeři to smetou ze stolu, a nakonec uzavřou kompromis, ze kterého nikdo není úplně šťastný. Naopak. 

Vývojáři se účastní všech interakcí s našimi uživateli (testování použitelnost, interviews,...), a tak sami vidí, že něco nefunguje. Přijdou za designérem/designérkou a společně přemýšlejí, co změnit k lepšímu. Designér/ka navrhne řešení, které developer/ka přivede k životuSpolečně potom validují jeho funkčnost a ladí detaily

Každý den přináší řadu zajímavých výzev, na které nikdy nebudete sami. Jeden den může být náročný, jindy získáte volný prostor, který si sami proaktivně vyplníte – třeba si projdete feedback, nadesignujete zajímavé věci, pomůžete ostatním kolegům/kolegyním, zúčastníte se workshopu.

Jste to vy? 

  • Znáte a prakticky jste si prošli celým design procesem – od výzkumu přes návrh až po vyhodnocení.
  • Anglicky se v pohodě domluvíte (alespoň úroveň B2).
  • Máte skvělé komunikační dovednosti – prezentujete, vysvětlujete, argumentujete, obhajujete své názory a návrhy…
  • Umíte si prioritizovat úkoly a občas také říkat ne. 
  • Máte neodbytnou touhu věci zlepšovat.
  • Prototypujeme ve Figmě, a tak společně ušetříme čas, pokud už jste se s ní setkal/a.

Poslechněte si pravdivý příběh, jak parta UXáků změnila myšlení a práci celého Kentico Kontent

https://youtu.be/EBG6KPQcXo4

Další díly naší Design hour najdete tady.

Chcete vědět víc?

Zajímá vás více o novinkách z naší Kentico Design komunity? Sledujte nás na Twitteru.

Lokalita

location_on
home_work
Vzdáleně

Úvazek

Full-time

Čím se budete zabývat

Ostatní UI

Co, kde a jak?

location_on

Lokalita

Vzdáleně
schedule

Úvazek

Full-time
timeline

Délka spolupráce

Dlouhodobé
devices

Náplň práce

Ostatní UI
touch_app

Software

Figma
account_balance_wallet

Odměna

Dle dohody

Kontakt na zaměstnavatele

call

Telefon

Mentoring pro UI designéry

Naučte se zlepšit prodejní stránky vašeho webu

Novinka
Vytvořte si web bez nutnosti kódovat

Vytvořte si web
bez nutnosti kódovat